Jednotné kontaktní místo pro bydlení – otevřená kancelář

Jde o prostor, kam klienti mohou v určeném čase přijít se svými problémy týkajícími se bydlení a dalších záležitostí s tím spojených. Praha 7 má kontaktní centrum přímo v budově městské části. Poskytuje občanům poradenství ohledně bydlení a pomoc při řešení sociálních problémů s tím souvisejících. Pracovník kontaktního místa shromažďuje žádosti o bydlení a disponuje nejenom nabídkou obecních dostupných bytů (Prahy 7 i jiných MČ), ale také neziskových organizací a sleduje i volný trh, kde následně jedná v zájmu klienta se soukromými majiteli. Poradenství mimo jiné poskytuje i externě nasmlouvaná právnička a expert z realitní kanceláře, který pracuje na dobrovolné bázi. Výhodou takového přístupu je, že se občan dozví informace související s řešením problémů v oblasti bydlení na jednom místě a nemusí obcházet jednotlivé odbory obecního úřadu a pracovat s rozporuplnými informacemi. Obec pomáhá řešit problém svého občana efektivně a zároveň koordinuje jednotnou politiku bydlení.

Otevřená kancelář ovšem může být zaměřena i na jiná témata, která souvisí se sociální situací klienta a je spjata s případnou schopností platit nájem. V Jindřichově Hradci uvolňují jednou za měsíc prostor na městském úřadě, kde experti poskytují lidem poradenství v oblasti dluhové problematiky.

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.

Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu „Sociální bydlení – metodická a informační podpora v oblasti sociálních agend“.

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0003539

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI