Funkční systém sociálního bydlení představuje zásadní nástroj řešení sociální a bytové problematiky. V průběhu realizace projektu Podpora sociálního bydlení se podařilo ve spolupráci s 16 zapojenými obcemi, ale i dalšími subjekty na území ČR nebo v zahraničí identifikovat konkrétní nástroje, které se osvědčily při realizaci sociálního bydlení. V mnoha případech tato dobrá praxe může vypadat jako samozřejmost, ale řada obcí v ČR tyto možnosti nevyužívá a příklady pro ně mohou být inspirací. Zkušenosti z realizací projektů jsou zajímavé také vzhledem k odlišnosti pilotujících obcí (poloha, velikost, demografie atd.). Jedná se jak o malé obce, tak o krajské metropole z celé ČR a tato specifika je vždy nutné zohlednit při nastavení systému sociálního bydlení.

V rámci realizace projektu Podpora sociálního bydlení zapojené obce také shromažďovaly anonymizované kazuistiky z různých cílových skupin sociálního bydlení. Níže (pod příklady dobré praxe) naleznete příběhy inspirované skutečnými osudy lidí, kterým sociální bydlení pomohlo k lepšímu a kvalitnějšímu životu. Z důvodu zachování anonymity jsou upravena jejich jména, přesný věk, někde i pohlaví a další charakteristiky. Všechny mají ale jedno společné, sociální bydlení jim zásadním způsobem pomohlo vyřešit tíživou životní situaci.

Rubrika Dobrá praxe je průběžně aktualizována také o zkušenosti obcí mimo pilotní projekt. Pokud máte návrhy, jak tuto sekci rozšířit o konkrétní příklady, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo prostřednictvím kontaktního formuláře zde.

Příklady dobré praxe:

Kazuistiky – příběhy lidí z prostředí soc. bydlení:

Kazuistiky – příběhy lidí z prostředí Housing First:

Kazuistiky – příběhy lidí v rámci akce Týden Housing First:

Přihlaste se k odběru novinek z oblasti sociálního bydlení a magazínu Mít domov

Neplatný e-mail.


Webové stránky provozuje projekt MPSV „Podpora sociálního bydlení a jeho systémové zavádění v ČR“. Projekt je realizován v rámci OPZ+.

Registrační číslo projektu:
CZ.03.02.02/00/22_004/0000245

Kontakt

Projekt neposkytuje byty, nabízí užitečné informace a pomoc v bytové nouzi (na koho se obrátit, jaké jsou možnosti pomoci apod.).

Facebook: Sociální bydlení v ČR

E-mail: socialni.bydleni@mpsv.cz

Telefon: +420778455761

Adresa: Na Maninách 876/7, Praha 7 Holešovice, 170 00 (mapa)

Pro případné osobní konzultace je nutné sjednat si schůzku předem.

 

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI