Kapacita konference je již naplněna.

Konference se uskuteční 6. 11. 2018 v Praze.

Rádi bychom Vás pozvali na workshop na téma „Poskytování podpory v bydlení lidem se závislostmi“, který proběhne 18. 10. 2018 v Brně.

V průběhu spolupráce s 16 obcemi se projektu Podpora sociálního bydlení podařilo připravit stručný popis podpůrných prostředků a metod práce při realizaci sociálního bydlení, které lze označit jako dobrou praxi. Tyto užitečné náměty jsou nyní zveřejněny také na těchto webových stránkách v sekci Dobrá praxe v ČR.

V rámci programu IROP (Integrovaný regionální operační program) jsou aktuálně vyhlášeny výzvy k získání prostředků pro sociální bydlení. Více informací a detailnější popis naleznete v sekci Často kladené dotazy (FAQ) – obce, otázka číslo 2.

Projekt Podpora sociálního bydlení vydává materiál s názvem „Informace a kontakty pro osoby v bytové nouzi“. Jedná se o praktickou informační pomůcku určenou jednotlivcům i rodinám v krizových situacích spojených se ztrátou bydlení, domova a dalších základních jistot.

Projekt Podpora sociálního bydlení spustil novou facebookovou stránku s názvem „Sociální bydlení v ČR“.

Rádi bychom Vás tímto informovali o konání mezinárodní konference k sociálnímu bydlení, která proběhne 6. listopadu 2018 v Praze. Jejím tématem bude předávání zkušeností a dobré praxe v oblasti realizace sociálního bydlení a návazných sociálních služeb.

Dne 26. června 2018 vyšlo v rámci projektu Podpora sociálního bydlení nové vydání Zpravodaje sociálního bydlení, který se věnuje aktuálním tématům a událostem z oblasti sociálního bydlení.

Od roku 2022 nebude podle platného zákona o ovzduší v ČR možné provozovat v domácnostech staré neekologické kotle 1. a 2. emisní třídy. Jelikož se některé informace nedostávají k lidem nejvíce potřebným, rádi bychom Vás informovali, že byl v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014–2020 vyhlášen Ministerstvem životního prostředí (dále jen „MŽP“) dotační program známý jako „kotlíkové dotace“.

V rámci projektu Podpora sociálního bydlení bylo realizováno "Pilotní ověření Metodiky identifikace lokalit rezidenční segregace v obcích ČR". Hlavním řešitelem byl prof. RNDr. Luděk Sýkora, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karolovy.

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.

Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu „Sociální bydlení – metodická a informační podpora v oblasti sociálních agend“.

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0003539

Kontakt

Kontaktní centrum projektu Podpora sociálního bydlení

Tel.:   +420 778 455 761
Email: socialni.bydleni@mpsv.cz
Facebook: Sociální bydlení v ČR

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI