řemř webPředstavujeme Vám výsledky reprezentativního výzkumu veřejného mínění, které mj. potvrdily, že většina obyvatel ČR podporuje rozšíření sociálního bydlení i vznik souvisejícího zákona.

„Výzkum sousedských vztahů a postojů k sociálnímu bydlení“ realizoval institut INESAN v květnu tohoto roku pro projekt MPSV Podpora sociálního bydlení. V šetření bylo využito metody fokusních skupin mezi odbornou i laickou veřejností a dotazníkového šetření mezi širokou veřejností (bylo dotázáno celkem 1.286 lidí). Vzorek 1.086 respondentů byl navýšen o 200 dotazovaných žijících v blízkosti sociálního bydlení a vedle toho obsahuje i postoje 150 respondentů žijících v sociálně vyloučených lokalitách.

Česká veřejnost zastává názor, že zřizování sociálních bytů je potřebné (93 %) a že by jich mělo být více než nyní (79 %). Dále výzkum ukázal, že celkem 85 % občanů podporuje vznik zákona, který by se zaměřoval na oblast sociálního bydlení, přičemž vyšší míra podpory (92 %) je dokonce u těch respondentů, kteří mají osobní zkušenost s obyvateli sociálních bytů. Jde o velmi zajímavé výsledky, které kromě této podpory ukazují i další souvislosti s kontroverzemi ve vnímání sociálního bydlení.

Celou výzkumnou zprávu si můžete prohlédnout zde.

Přihlaste se k odběru novinek z oblasti sociálního bydlení a magazínu Mít domov

Neplatný e-mail.


Webové stránky provozuje projekt MPSV „Podpora sociálního bydlení a jeho systémové zavádění v ČR“. Projekt je realizován v rámci OPZ+.

Registrační číslo projektu:
CZ.03.02.02/00/22_004/0000245

Kontakt

Projekt neposkytuje byty, nabízí užitečné informace a pomoc v bytové nouzi (na koho se obrátit, jaké jsou možnosti pomoci apod.).

Facebook: Sociální bydlení v ČR

E-mail: socialni.bydleni@mpsv.cz

Telefon: +420778455761

Adresa: Na Maninách 876/7, Praha 7 Holešovice, 170 00 (mapa)

Pro případné osobní konzultace je nutné sjednat si schůzku předem.

 

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI